In Progress

KuglArt Fest odbędzie się: 22, 23, 24 maja czyli w piątek, sobotę i niedzielę.
-W piątek: start około 18-19, kolorowy pochód/parada Monciakiem aż do miejsca docelowego, gdzie w następnych dniach będą obywać się występy i warsztaty, czyli do parku w Sopocie, tam gdzie w zeszłym roku, park podobno nazywa się "Łazienki północne". Na miejscu przywitanie przybyłych, kilka słów o festiwalu, zaproszenie na kolejne dni.
-W sobotę i w niedzielę przez cały dzień, tak mniej wiecej do godziny 19 będą różnego rodzaju warsztaty, występy, pokazy.

Co my możemy zrobić? (luźne pomysły)
W piątek
-możemy przygotować happening, który odbyłby się przed rozpoczęciem pochodu. Jedno założenie: Chociaż temat wykorzystywania zwierząt w cyrkach jest smutny, happening mimo to powinien mieć pozytywne przesłanie ( np fajne, pozytywne zakończenie/ nastawienie na wskazanie etycznych alternatyw dla cyrku ze zwierzętami ...). To dlatego, że festiwal, z założenia, ma radosny charakter.
- możemy wziąć udział w paradzie (w pochodzie) na Monciaku, włączyć się w niego z jakimiś transparentami lub przebraniami, również w tym miejscu powinno być raczej pozytywnie
-przed rozpoczęciem parady i gdy już ludzie dotrą do Łazienek możemy rozdać ulotki
- gdy już dotrzemy do Łazienek możemy powiedzieć kilka słów o akcji Cyrk bez zwierząt

W sobotę i w niedzielę
- cały dzień możemy być na miejscu ze stoiskiem informacyjnym (ulotki, petycje).Jeśli zgłosiłoby się kilku chętnych, to moglibyśmy się zmieniać, tak, żeby być tam jak najdłużej (ludzie często przychodzą specjalnie na dany występ, który odbywa się o danej godzinie, a że występy odbywają się o różnych godzinkach, to czym dłużej tam będziemy, tym do większej ilości osób dotrzemy z przekazem).

Jeśli chodzi o materiały cyrkowe, to po pierwsze: mamy ich niewiele, po drugie, wydaje mi się, że przy kserowaniu na czarno-biało i samodzielnym ich wycinaniu są raczej kiepskie.Z tego co wiem, gotowymi ulotkami cyrkowymi nie dysponujemy, trzeba byłoby je pokserować/podrukować i powycinać. Spójrzcie na to, co będziemy mieć: http://empatia.pl//str.php?dz=9
Może wspólnymi siłami udałoby nam się stworzyć jeszcze jakieś inne, ciekawe materiały dla kampanii CYRK BEZ ZWIERZĄT? Jeśli będziemy mieć jakiś fajny projekcik, to na pewno wykorzystamy go jeszcze nie raz.

- Możemy przygotować jakąś wystawę zdjęć, np na zasadzie kontrastu: zwierzęta w cyrku-zwierzęta na wolności. Potrzeba byłoby zdjęć i pomysłu na to, jak ją stabilnie umocować.

- Co jakiś czas możemy ludziom powiedzieć coś przez tubę o temacie, zachęcić do podpisywania petycji itp.

-Puścić krótki, około 10 minutowy film o problemie wykorzystywania zwierząt z cyrkach

- możnaby zrobić jakiś baner, który postawilibyśmy jakoś przy naszym stoisku, tak, aby z daleka było widać o co chodzi

- jeśli ktoś miałby ochotę, możemy przygotować prezentację o problemie cyrków ze zwierzętami i przy jej wsparciu powiedzieć o tym kilka słów

-można przygotować wystawę ze zdjęciami z działań przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach i ponownie, pomyśleć gdzie i jak ją umocować.

- i co jeszcze przyjdzie Wam do głowy.

Czym więcej materiałów wizualnych tym lepiej. Wiadomo, jak ktoś zobaczy zdjęcia z protestów pod cyrkami to jest szansa ze zainteresuje się tematem, bo zobaczy, że coś się dzieje, pomyśli - ludzie protestują, poświecają swój czas, to musi być to jakaś ważna sprawa, może dowiem się więcej o co chodzi. Jak ktoś zobaczy na zdjęciach wyraźny kontrast pomiędzy warunkami życia zwierząt na wolności i w cyrkach, to może także coś do niego dotrze. Jak ktoś zobaczy z daleka baner z jakimś dającym do myślenia napisem, to może zdecyduje się podejść do stosika i dowiedzieć się więcej itp. W zeszłym roku było na prawdę kiepsko. Mieliśmy tylko kolorowanki, 2 wzory czarno-białych ulotek i petycje. W tym roku może być lepiej, jeśli tylko będziemy chcieli. Mamy jeszcze 3 tygodnie.

Proponuję podzielić się pomysłami i napisać, kto w co chciałby się zaangażować. Tylko od nas zależy co przygotujemy.

PS. dzięki za przebrnięcie przez ten ogrom testu