In Progress

My w mieszkaniu mamy takie stare żelastwa, które to niby zwą się karniszami Chyba z aluminium są no i właśnie taki maja kolor Podczas remontu kilka lat temu za pomocą właśnie takiej folii, o której pisze Kryszka - reklamowej - obkleiłam je ładnie. Są w ładnym kolorze a że wiszą pod samym sufitem (to własnie takie przykręcane do sufitu są), to nie przeszkadzają. Rodzice u siebie obleili je taka tapetą imitującą (marnie bo marnie ) drewno - pod kolor mebli. Da się przeżyć
Mój kuzyn natomiast odremontował takimi foliami stare, zwykłe szafki kuchenne Kupił 2 różne folie - takie właśnie niby w słoje - żółtą i niebieską i powyklejał nimi fronty szafek Boki pomalował farbą. Wygląda kolorowo i fajnie Lepsze takie niż te stare
Kryszka a teraz co do Twoich fajnych doniczek - naklejałas paski czy to jedna, taka kolorowa folia???

Witam Wszystkich zainteresowanych.

Do dziś zajmowałem się jedynie handlem meblami kuchennymi oraz szafami wnękowymi.... i właśnie dziś zostałem oświecony przez Władzę Wyższą, że od teraz mam zająć się projektowaniem mebli.

W związku z powyższym, zwracam się do Was z propozycją zaprojektowania mebelków

To taka transakcja wiązana...., ja się będę uczył, a Wy będziecie mieć obraz wymyślonych przez Was mebli. Co Wy na to...

Jeśli jest ktoś chętny, to proszę wpisywać w postach poniżej wymagania, wymiary, kolory, wzory itp. Propozycja dotyczy mebli kuchennych, szaf wnękowych, szaf wolnostojących, i biurek.

Dla ułatwienia, w punktach wypiszę jakie powinienem mieć dane, żeby zaprojektować meble.

Ogólnie opisany pomysł z Waszej głowy - jak widzielibyście swoją kuchnię czy szafę, jakieś spostrzeżenia typu - barek w kuchni.....

1. Wymiary ścian na których mają się znajdować (ewentualnie wymiary wnęki)
2. Jeśli ktoś jest bardziej zorientowany w temacie - wymiary szafek oraz ich rodzaje (dolne, górne, narożne, słupki, otwarte, zamknięte, witrynki, szufladki itp.itd)
3. Ewentualne AGD do zabudowy - wymiary AGD
4. Materiał z jakiego mają zostać wykonane meble oraz wstawki, dodatki. (MDF, płyta laminowana, drewno, ratan, lustra, szkło barwione itp. itd)
5. Kolor mebli, blatów, wzór frontów, oświetlenie, uchwyty, dodatki (systemy samodomykania, hamulce itp)

W zasadzie to by chyba wystarczyło...., gdyby jednak brakowało mi jakiejś wiadomości, zawsze będę mógł zapytać w temacie.

Pozdrawiam i czekam na zlecenia

Witam!
Wielokrotnie słyszę, że w Nisku nie ma pracy, że za mało zarabia się, że pracuje się z konieczności np.w sklepie.
Chciałam podpowiedzieć sposób na niezłą kasę.
Mam koleżankę nauczycielkę w Poznaniu, która założyła własny biznes mając 500 zł wkładu! Zrezygnowała z nauczania, bo zarabia 2x więcej, pracuje w godz. jakie sama ustali.
Otóż zupelnie przypadkiem zaoferowała znajomej pani odświeżenie mebli. Pani, 40-latka lubi zmiany, poprosila koleżankę o pomoc. Moja kumpela otaksowała wygląd blokowego mieszkania i stwierdziła, że mogłaby dużo zmienić, ale musi mieć wolną rękę. Właścicielka zgodziła się i...tak się zaczęło!
Najpierw, na wiosnę pomalowane zostały krzesła kuchenne, potem stół, potem fronty białych szafek...Właścicielka była zachwycona! Latem poprosiła o dalsze zmiany...Koleżanka za grosze pomalowała ściany saloniku w 2 kolorach, spodobało się to i gospodarzom i ich znajomym. I tak nauczycielka (nie plastyczka!) z fantazją stała się projektantką wnętrz głównie blokowych. Jest ekspertem, ma własny biznes, zatrudnia 3 panów i 3 panie, jeździ do klientów audi (dorobiła się w 4 lata!), jej mieszkanie było wielokrotnie fotografowane na potrzeby kolorowych magazynów...
Wbrew pozorom nie zajmuje się gruntowną renowacją antyków, a jedynie przemalowuje meble, wnętrza, kwietniki, szafki...Tanio doradza, jak zrobić przyjemne wnętrze, z pozytywną energią czerpaną z...kolorów! Powiedzenie "Widzieć świat w kolorach tęczy!" ma coś w sobie! Ludzie pragną optymizmu, niektorzy lubią częste zmiany. Na tym bazuje moja znajoma!
Myślę, że niejedno mieszkanie w niżańskim bloku zyskaloby na wyglądzie po przejściu mojej koleżanki. Może ktoś założyłby taki interes? Ja pierwsza oddałabym do odświeżenia kolorem kilka mebli; nie mam pojęcia o rodzajach farb...Ale może są tacy, którzy doskonale znają temat chemii, nie mają pomysłu na pieniądze...
Uwaga! Moja znajoma poleca usługi za parę złotych, a mimo to bardzo dobrze zarabia! A może właśnie dlatego?
Pozdrawiam!

Materiał, z którego wykonane sż meble kuchenne decyduje otrwałości i wyodzie użytkowania mebli. A więc rozważam wszystkie za i przeciw.

Lite drewno
Kojarzone z meblami o tradycyjnym wzornictwie, coraz częściej pojawia sie w nowoczesnej oprawie. Drewno mozna lakierować, olejować bądź woskować, a także barwić bejcami.

+
doznania estetyczne ( urody naturalnego drewna nie da się zastąpić żadną podróbką)
drewnianym frontom nie zagrozi wilgoć, nie będą się rozwarstwiać
trwałe umocowanie frontów, nie goz wyrwanie nawet przy moniejszym szarpnięciu

-
zmienia kolor z upływem czasu, w miejscach bardziej nasłonecznionych może bardziej wyblaknąć
o jakimś czasie konieczna jest renowacja

Płyta fornirowana
Płyta wiórowa oklejona kilkumilimetrowej grubości formirem, czyli płatem naturalnego drena. Bardzo często stosowana w meblach nowoczesnych, a to ze względu na efektowną możliwość łączenia z innym materiałami.Podobnie jak drewno lite, formir daje się barwić na rózne kolory.

+
wyglądem zbliżone do drewna

-
krawędzie takich szafek są narażone na szybkie zniszczenie, pod wpływem wilgoci od płyty wiórowej odchodzi naklejony fornir
tak jak drewno, może również zmieniać kolor

MDF
Jeden z najmodniejszych materiałów. Płyta MDF powstaje z odpadów drewna, jest pokryta akrylowymi lakierami. Ma idealnie gładką powierzchnię, a do wybór kolorów przyprawia o zawrót głowy(kilka tyiący kolorów). Szafki wykończone lakierowany MDF królują w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych.

+
trwały, odporny na wilgoć
nie obarwia się
nie wymaga konserwacji

-
miękkie powłoki z lakieru akrylowego mogą sięrysować
znmiszczone drzwiczki nie nadają się do renowacji, trzeba je wymienić
cena

Szkło
Występuje już nie tylko jako "okienko" otoczone drewnianą lub metalową ramką. Szklane fronty mogą być także bezramkowe. Urzywa się wówczas grubych tafli bezpiecznego szkła, mocowanych okuciami do korpusów szafek lub prowadnic szuflad. Niezależnie od sposobu wykorzystania, szkło może być barwione, piaskowane, szronione lub ornamentowe. Jest materiałem wszechstronnym i pasuje do każdego stylu zabudowy kuchennej.

+
nie odbarwia sie i jest odporne na wilgoć
łatwe w pielęgnacji
sprawdzają się w aranżacji małych kuchni, wyglądają lżej

-
podatne na uszkodzenia
uszkodzone trzeba wymienić, nie da się naprawić
widoczna zawartość szafek


Blacha
Wbrew pozorom nie jset przypisana do chłodnego nowoczesnego stylu, choć w tym wydaniu widzimy ją najczęściej. Zależnie od użytego materiału (najpopularniejsze to aluminium, stal, miedź) mozna uzyskać róznych efekt od chłodnego po rustykalny. Metal nie musi być gładki, dostępne są blach w wersji perforowanej, szczotkowanej, ryflowanej. Blacha jest przymocowana do płyt wiórowych.

+
trwała, odporna na mechaniczne zniszczenia i na wilgoć
nie wymaga specjalnej konserwacji
odbijaświatło dzięki czemu znakomicie sprawdza się w małych wnętrzach

-
pracochłonna w cztszczeniu tu widać każdy paluszek, każdy zaciek wodny

Płyta foliowana i laminowana
Najpopularniejszy rodzaj dzwiczek. Płytę wiórową pokrywa się barwioną folią lub papierem i laminatem, imitującym m.in. naturalne materiały- od szlachetnego kamienia po drewno (duży wybór wzorów i kolorów).Fronty foliowane i lakierowane z powodzeniem dopasowują się do stylistyki kuchni.

+
płyta może być płaska, gięta lub frezowana
nie wymaga specjalnej konserwacji lub pielęgnacji

-
niska odporność na wilgoć
uszkodzone drzwiczki trzeba wymienić nie da się ich naprawić.

źródło:Moje mieszkanie


Tak sobie myslę, że kochni są 2 największe zagrożenia - wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.
Z wilgocia najlepiej radzą sobie mebelki z naturalnego drena i MDFu. Na uszkodzenia mechaniczne narażone są wszystkie, przy czym drwno da sie odratować a wszystko inne trzeba wymieniać.

Na niekorzyść drewna działa wysoki koszt takich mebli

Moja wizja zielonej kuchni zakłada wprowadzenie dużej ilości tego koloru. Tu drewno jakby samo odpadło. Wybieram między MDFem a laminatem i jestem coraz bliżej laminatu. Jak sobie pomyślę jak porysowane przez dziecko szafki z MDFu trzeba będzie wymieniać to naprawdę wolę laminat.