In Progress

Rajdowa sobota czyli Rajd Wyzwolenia Poznania

Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich miłośników rajdów samochodowych w najbliższą sobotę tj. 8 marca, na „Rajd Wyzwolenia Poznania”. Ten najważniejszy KJS sezonu, zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów (III Runda) oraz Rajdowych Samochodowych Popularnych Mistrzostw Okręgu (II Runda).

Więcej - http://www.furious.pl/new...ia-poznania.htm

Szczegóły na www.tlc-camp.pl

Cytat z powyższej strony:

"W imieniu Toyota Land Cruiser Owners Club Polska mam przyjemność zaprosić wszystkich posiadaczy samochodów terenowych Toyota wraz z rodzinami na wyjątkowe spotkanie w wyjątkowym miejscu. Do naszej dyspozycji urokliwe osiem hektarów terenu Autodrom 4x4, położone w bezpiecznej odległości od cywilizacji - wielkopolskie Włościejewki. Piękne położenie, bliskość jeziora, dobre warunki do biwakowania i biesiady, czy możliwość sprawdzenia umiejętności 4x4 w wydzielonych miejscach to nie jedyne atrakcje imprezy. Klub i forum tlc.org.pl tworzą ludzie - jeśli nie byliście nigdy na takiej imprezie przyjeżdżajcie śmiało a przekonacie się, co nas różni od posiadaczy innych marek. Weterani - nie będziecie zawiedzeni, rezerwujcie czas w kalendarzu. "

no to pierwsze efekty juz sa:
"W dniu 9.10.2007 Zarząd Automobilklubu Wielkopolski podjął decyzję, o wstrzymaniu z dniem 10.10.2007 wszelkich treningów motocyklowych, samochodowych i kartingowych na ten rok."

www.aw.poznan.pl

nie bede pisal ze pozabijac tych wszystkich moherow bo jeszcze ktos na policje zadzwoni i mnie zamkna....


No podobno udzial w krajowym PKB ze strony poznania jest bardzo duzy (za okres chyba 2000-2003) - zdajesie ze zaraz po wawie i przed krakowem czy lodzia, nie mowiac o wroclawiu. Przy tych obliczeniach na pewno nie potraktowano trojmiasta razem a to w koncu aglomeracja niemal 1mln, oraz potencjalu gornego slaska, jako calosci. Tak czy inaczej poznan w porownaniu do wroclawia jest miastem duzo bardziej zurbanizowanym i bardziej rozwinietym. Po czesci taka jest przyczyna tego ze to wlasnie w okolicach wroclawia i lodzi postaje grono nowych inwestycji. Wszelkie olbrzymie regionalne ulgi inwestycyjne odpadaja teraz na mocy UE, wiec decydujacym aspektem o lokalizacji nowych inwestycji czesto zdaja sie byc koszty pracy a wiec wieksza szanse maja regiony z wysokim bezrobociem. O ile sam poznan i jego okolice wsp ten maja niski to okolice wroclawia nie sa najbogatsze. Do poznania marne sa szanse by przyciagnac jakiekolwiek zaklady nawet lekkiego przemysly, zadne nowe fabryki samochodow itp... jedyna nadzieja w przemysle precyzyjnym, nowych technologiach oraz finanse ...

Z tym PKB nie jest tak rozowo. Poznan istotnie jest mocny ale cale wojewodztwo wielkopolskie nie wybija sie na tle pozostalych tak mocno. Jak chcesz troszke na ten temat poczytac jest ciekawy watek na forum skyscrapercity:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=266362&page=5&pp=20
PKB - najnowsze dane
Obwieszczenie
Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego

z dnia 4 października 2005 r.

w sprawie szacunków wartości produktu krajowego brutto
na jednego mieszkańca w latach 2001-2003

Województwa (NTS2)

1. Mazowieckie - 31 351
2. Śląskie - 22 702
3. Wielkopolskie - 21 448
4. Dolnośląskie - 21 186
5. Pomorskie - 20 312
6. Zachodniopomorskie - 20 198
7. Kujawsko-pomorskie - 18 657
8. Łódzkie - 18 647
9. Lubuskie - 18 040
10. Małopolskie - 17 715
11. Opolskie - 16 796
12. Świętokrzyskie - 16 093
13. Podlaskie - 15 699
14. Warmińsko-mazurskie - 15 547
15. Podkarpackie - 14 766
16. Lubelskie - 14 469
=============================
Polska - 20 560

Miasta (NTS3)

1. Warszawa - 59 065
2. Poznań - 41 049
3. Kraków - 31 127
4. Wrocław - 30 249
5. Gdańsk-Gdynia-Sopot - 28 911
6. Łódź - 25 225
7. GOP (centralny śląski) - 24 490

Co kradną i gdzie?
Raport policji na temat kradzieży aut.

Jeśli masz Volkswagena Passata i mieszkasz w Warszawie, a dodatkowo zostawiasz swój samochód na parkingu niestrzeżonym lub na ulicy, to musisz liczyć się z tym, że nie zobaczysz swojego auta, jeśli spuścisz je z oczu choć na chwilę. Policja przedstawiła właśnie raport dotyczący kradzieży samochodów w 2007 roku. Dobrą wiadomość jest taka, że skradziono 19,5 tys. aut, podczas gdy w 2006 roku było ich o ponad 8 tys. więcej. Skradziono także ponad 1100 samochodów ciężarowych, 2000 dostawczych i 1750 motocykli oraz skuterów.

Samochody giną najczęściej w najbogatszych województwach. Czołówka to oczywiście woj. mazowieckie (3800 samochodów), drugie miejsce zajmuje Śląsk (3600), a trzecie Wielkopolska (3000). Najmniej samochodów kradnie się na Podlasiu (243), w Opolu (323) i na Podkarpaciu (330). Najczęściej ginęły auta zaparkowane na ulicach i parkingach niestrzeżonych, a także w prywatnych garażach i na posesjach. Dość rzadko kradziono pojazdy z parkingów strzeżonych. Nieczęsto też właściciele byli pozbawiani swoich pojazdów wskutek rozbojów czy metod określanych popularnie jako "na stłuczkę" czy "na koło".

Najczęściej kradzionym samochodem jest Volkswagen Passat. W ubiegłym roku skradziono aż 2070 takich aut. Drugi w tej konkurencji Volkswagen Golf bezprawnie zmienił właściciela 1500 razy. Na trzecim miejscu znalazł się Fiat 126p, czwarte zajęło Audi A6, a piąte Fiat Seicento. Dlasze miejsca należą do Audi 80, Skody Octavii, Toyoty Corolli, Peugeota 307.


http://www.autokrata.pl/l...kradna_i_gdzie/

„Od KJS do WRC”

Dnia 07.11.2009 na terenie miasta Pleszew i okolic zostanie rozegrany
„ 1 Rajd o Puchar Pleszewa”. Impreza sportowa będzie miała charakter KJS.

Imprezę poprowadzi Maciej Wisławski, najbardziej doświadczony i utytułowany pilot rajdowy w naszym kraju.

Celem imprezy jest organizacja rajdu KJS razem z całą oprawą jak w Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd rozpocznie honorowa ceremonia startu na pleszewskim rynku, razem z przejazdem przez rampę oraz konferencją prasową.
Następnie zawodnicy rywalizować będą na odcinkach specjalnych zlokalizowanych w mieście oraz okolicach. Na jednej z prób funkcję sędziego obejmie sam „Wiślak”.

Oprawę fotograficzną na rajdzie zapewni Marcin Kaliszka, właściciel firmy Rally Foto z Krakowa, który od ponad 10 lat profesjonalnie zajmuje się fotografią rajdową na najwyższym poziomie.

Mamy nadzieję, że możliwość poczucia się jak w mistrzostwach Polski zawodnikom startującym w pierwszym etapie rajdowej kariery, jeszcze bardziej podsyci ich do walki o licencję rajdową i być może któryś z nich w przyszłości będzie świętował zwycięstwo na jednym z rajdów RSMP, a może nawet WRC.
Po zakończeniu rywalizacji na odcinkach specjalnych zawodnicy oraz kibice będą mogli świętować ukończenie rajdu na Rally Party, w nietuzinkowo przygotowanym specjalnie a tę okazję klubie.

Drugim celem jaki założyliśmy sobie organizując taką imprezę jest przybliżenie szerszemu gronu widzów ezoterycznego świata rajdów samochodowych oraz promocja tej dyscypliny sportu w województwie Wielkopolskim, gdzie niewątpliwie jest ona mało popularna.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W RAJDZIE

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony rajdu : www.wrc-pleszew.eu