In Progress

http://www.nowosci.com.pl...f4?OpenDocument

Czwartek, 28 lipca 2005

Śruby prosto z torów
Piórkowski Waldemar
.........................................................
Przestępstwo. O krok od katastrofy kolejowej

We wtorek przed południem dyżurny ruchu stacji Toruń-Wschód powiadomił policję o kradzieży stalowych śrub mocujących podkłady kolejowe. Na szczęście nie doszło do tragedii.
Śruby skradziono na trasie kolejowej pomiędzy stacjami Toruń-Wschód i Olek. Odkręcono ich ponad 3000 tysiące. Wartość łupu wyceniono na około 5200 złotych. Linią to poruszają się wyłącznie pociągi towarowe i trzy razy w tygodniu jedzie również skład z paliwem lotniczym dowożonym do bazy niedaleko Olka.
Kiedy policjanci pojechali na miejsce, bez trudu zatrzymali na gorącym uczynku 44-letnią kobietę i 37-letniego mężczyznę, podejrzanych o demontaż i kradzież kolejowej własności. Oboje byli pijani i trafili najpierw do izby wytrzeźwień. Znaleziono przy nich również około 1200 śrub.

- Na razie postawiono im jedynie zarzut kradzieży - mówi Lilianna Kruś-Kwiatkowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji.
Z dotychczasowych ustaleń prowadzących postępowanie wynika, że nie można wykluczyć, że śruby odkręcał jeszcze ktoś inny niż zatrzymana dwójka pijanych. I ewentualnie po ustaleniu wszystkich okoliczności i podejrzanych postawione zostaną poważniejsze zarzuty.(wap)


Nie ma tu jakie warunki trzeba spełniać ani nic takiego.
Konieczna jest rejestracja w KCHZ, a to już dosyć poważne przedsięwzięcie. Stąd te 20 i 10 (2x) samic. Opis jest pod linkiem: http://www.farmer.pl/prod...d7c.html?sbno=2 Problem może być w tym, że oba artykuły są już trochę stare, a coś się chyba zmieniło w temacie dopłat. Dodatkowo może się okazać, że trzeba być np. z wykształcenia rolnikiem, do tego młodym, albo co najmniej ubezpieczonym od iluś tam lat w KRUS.

Żeby płacić KRUS trzeba być rolnikiem lub z nim mieszkać.
A o aspektach prowadzenia działalnosci jako rolnik w kontekście KRUS i ZUS mozna poczytać na www.krus.org.pl, zaraz na tej stronie na środku jest opisana nowa ustawa o ubezpieczeniu rolników. i właściwie tam jest sporo wyjaśnione.
gdybyście mieli jakieś pytania po przrczytaniu powyższego chętnie słuze pomocą.
Pytania mozna zadać tu lub bezpośrednio na mojego maila lub PW.

Są rózne sposoby na zaoszczędzeniu na ZUS, oczywiście wszystko zależy od indywidualnych możliwosci. Od tego czy już pracujemy na etacie, czy osoba która nam te konie udostępnia prowadzi działaność (wtedy można wykonywac zlecenia dla takiej osoby), od tego czy moze ktoś z rodziny ( np. małóżonek) ma działalnosć wtedy też możn się podłączyć i płacić zus tylko od zleceń lub podobnych rzeczy. Mozna założyć klub sportowy i pracować na zlecenia dla tego klubu(skomplikowane).

Obecnie miesieczna składka ZUS to ok 670 zł od prowadzenia pozarolniczej działalnosci gosp.

Życzliwi dziennikarscy eksperci, którzy wiele już napisali na temat emerytur wojskowych i policyjnych, po raz kolejny poruszają temat: […] Przyszły rok zdaniem ministra finansów ma być jeszcze gorszy - najtrudniejszy od 20 lat. To ciągle za mało, by rząd dokończył reformę emerytur. Co musi się zdarzyć, by uznał, że nie stać nas na dopłacanie rocznie do KRUS ponad 10 mld zł, do górniczych emerytur 4,5 mld zł, a do służb mundurowych 9 mld? http://wyborcza.pl/1,9091...lna_granda.html
A to fragment z policyjnej strony związkowej: […] Niestety, podczas posiedzenia zespołu MSWiA w dniu 22 lipca strona rządowa zaproponowała, by wszelkie świadczenia emerytalne (również cząstkowe) były wypłacane dopiero po osiągnięciu wieku 55 lat. http://www.nszzp.pl/?page...&id=19&nid=1092
Szkoda, że nie miałem szansy spotkać tych ekspertów w roku 1988 kiedy wstępowałem do wojska, bo wtedy kiedy byłem młody i zdrowy mogłem tak pokierować swoim życiem aby nie być dziś ciężarem dla polskiego budżetu. Nie pochwalam tego kroku, ale mój znajomy w 1989 uciekł do Niemiec i jako dezerter z armii natychmiast otrzymał obywatelstwo i pomoc socjalną na zagospodarowanie. Założę się, że żaden polski dziennikarz, zarabiający czasem po kilkanaście tys. na miesiąc, nie płaci dziś podatków na jego utrzymanie.

Dla pełnej dokładności (podaję źródła dla łatwego sprawdzenia, wyjąłem z tego składki zdrowotne, zostawiłem społeczne):

Przedsiębiorca na swoją emeryturę płaci do ZUS (zakładając, że płaci minimum) miesięcznie ok 600 PLN, a może płacić i znaaaaacznie więcej, jeśli biznes idzie dobrze (rocznie: ok. 7200) - http://www.wskazniki.pl/?doc_id=188895

Rolnik płaci na swoją emeryturę kwartalnie zawsze, niezależnie od tego jak sobie radzi, ok. 290 PLN (rocznie: ok. 1150) - http://www.krus.gov.pl/kr...eczne-rolnikow/

Jest działem specjalnym. Trochę późno ta odpowiedź, ale są nowe wątki w tej sprzwie, cały czas aktualne. Odpisuję, żeby przekierować ew. innych czytających na właściwe tory.

Jak zarejestrować i czy płacić ZUS, czy KRUS - jest podane na mojej stronie http://www.mastifland.pl w dziale Dokumenty do pobrania

Okruch to miniaturek :) Dla porownania wstawiam archiwalna fotke z kolega i kolezanka standardami:lol: Krus oczywiscie w srodku.

http://images.littlefriends.multiply...nSig5yMEGP1LXQ

A tu fotka z wyboru BOG - i standard przed nami:
http://www.geniussaeculi.prv.pl/wyst...11_ndm/004.jpg


Niestety nie mam zdjecia z jamnikiem kroliczym, ale postaram sie zrobic w najblizszym czasie ;)

hodowla psów, kotów kanarków czy rybek nie nalezy juz od dwóch lat do działów specjalnych produkcji rolnej według KRUS.
W kazdym razie przepisy zmieniony tuż przed wejściem do Unii (z resztą był o to cały raban),
Ale do rzeczy:
było tak:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1995/0173.htm
(psy i koty na symym dole)
a jest tak (w całości jezeli cię to interesuje:
http://www.krus.gov.pl/document.php?id=142&pageNo=3

a co do US to tam jakimś trafem hodowla psów jest nadal jako dział specjalne produkcji rolnej i tu była jakas dziura w prawie, bo KRUsu nie można a w ZUSie trzeba było przedstawiać zaświadczenia na prowadzenie działalności gospodarczej (a na działy specjalne produkcji rolnej nie wydali)


Myślę, że zmiany będą skierowane przeciwko tym, którzy ubezpieczają się w KRUS i jednocześnie pracują w innych, nieraz bardzo dochodowych, zawodach lub prowadzą działalność gospodarczą.
Ludzie hodujący zwierzęta /również psy, ślimaki, dżdżownice/ nadal pozostaną "rolnikami".
Ten kto prowadzi działalność gospodarczą lub pracuje na "umowie stałej", a jest rolnikiem ma obowiązek ubezpieczać się w ZUS-ie. Natomiast rolnik ubezpieczony w KRUS-ie może pracować na umowę - zlecenie. :wink:
Natomiast może mi ktoś wyjaśni rozporządzenie ministra finansów z dnia 28 listopada 2003 r. w sprawie norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej (Dz. U. Nr 203, poz. 1970):
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1970.htm

TABELA RODZAJÓW I ROZMIARÓW DZIAŁÓW SPECJALNYCH PRODUKCJI ROLNEJ ORAZ NORM SZACUNKOWYCH DOCHODU ROCZNEGO -
pkt. 15 k - hodowla psów rasowych.
:question: Co to za kwota?