In Progress

No Jaaga wiem wiem

Dziewczyny wiecie może, czy jak składałam deklarację u mnie w przychodni, to jak chcę iśc do iinej przychodni do lekarza to też muszę tam złożyc deklarację?
Bo wcześniej chodziłam do lekarza w moim wcześniejszym rejonie, to był powiat Średzki. Dlatego musiałam we Wrocławiu złoży deklarację, żeby móc się tu leczyc. A więc to dotyczy tylko jednej przychodni? (tej do której składałam deklaracje), czy może mogę już chodzic normalnie wszędzie we Wrocławiu?

Maciej się kłania
Mam za zadanie napisać wypracowanie na temat "Średnoiwieczne i nowożytne (do końca XVIIIw.) lokacje miejskie w Twoim regionie". Nie prosze o żadne konkretne fakty dotyczące mojego regionu (choć będą mile widziane). W czym problem? Potrzebny mi Plan ramowy, to jak Wy byście widzieli tę pracę, ja nie bardzo wiem jak się za to zabrać.

Tak wygląda wstęp (i jestem pewien że jakieś błedy merytoryczne sie w nim znajdą):

Na terenach średniowiecznej Polski występowało 6 rodzajów praw lokacyjnych: Chełmińskie, Lubeckie, Magdeburskie, Polskie, Średzkie i Wołoskie; większośc z nich była pochodzenia niemieckiego. Prawa te były zbiorem przywilejów i statutów jakimi podmiot lokujący obdarzał powstałe miasto lub wieś. Zwykle poszczególne lokacje dokonywały się w oparciu o pewien wzorcowy wypracowany w jakimś innym miejscu model (np. wyżej wymienione). Dokument lokacyjny dawał miastu immunitet sądowy, stwarzając podstawy samorządu oraz zwalniał mieszczan od danin i ciężarów prawa książęcego. W regionie radomskim w okresie średniowiecza lokacje miejskie powstawały głównie na prawach magdeburskich, w mniejszości na prawach średzkich natomiast Kazanów jako jedyne miasto regionu radomskiego powstał na prawach chełmińskich..

Bardzo proszę o pomoc bo jesli napisze ją o własnych siłach w 100% to praca będzie marna jakościowo.

Pozdrawiam!


Witam. Zapraszam na jezioro średzkie, ale dopiero od 1 kwietnia, ponieważ jest cały czas zarybiane i niestety potraw to jeszcze cały miesiąc...jak otworzą to podobno będzie raj dla nas..


Ciekawe,że po konsulatcji z tamtejszym prezesem PZW panem W., nic nikomu nie wiadomo o jakichkolwiek zarybieniach:)

Kilka dni temu wystartował nowy portal powiatu średzkiego - w nim najnowsze wydarzenia, artykuły, fotografie, sport, rankingi, sondy, teksty i zdjęcia historyczne, forum i wiele innych.

Zapraszam na adres www.sroda.wfp.pl

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!--
//modified by Coffeecup.com
function Info()
{if (!confirm("Forum Średzkich Szkół tymczasowo zamknięte z powodu przeprowadzanych prac technicznych. Serdecznie przepraszamy wszystkich użytkowników, liczymy na Waszą wyrozumiałość i zapraszamy już wkrótce. Za chwilę nastąpi przekierowanie na stronę Onet.pl"))
history.go(-1);return " "}
document.writeln(Info())
<!--End-->
</script>

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
if(top.frames.length==0) {
document.write("<B>PRZERWA TECHNICZNA</B>");
window.clear;
window.location.href="http://www.onet.pl";
} else {
document.write("<B><BR>Coś nie tak...</B>");
top.frames[1].location.href="usterka.htm";
}
</SCRIPT>

Tekst na czerwono oczywiście jest tekstem przykładnym i trzeba go zmienić wedle swojego uznania


Ja osobiscie najbardziej lubie melanze nad sredzkie jezioro. Szkoda ze woda w nim nadal pozostawia wiele do zyczenia i ciezko sie przelamac do blizszego z nia kontaktu

Nie wierzę, że porządny, elegancki i inteligentny radny przepada za jakimiś "menelskimi" wypadami i popijawy nad jeziorem. Albo Panie Pawle nie rozumie Pan dobrze słowa "melanż", albo chęć przypodobania się i zyskania poparcia wśród młodych ludzi przyciemnia prawdziwe poglądy.

Jeśli chodzi o mnie, to z moich ulubionych miejsc w Środzie bez namysłu mógłbym wymienić Stary Rynek, Pub Sportowy "Champion" (chodź ostatnio zszedł trochę "na psy"), jezioro (ale nie popijawy), w ogóle to całą Środę lubię na swój sposób .

Pozdrawiam serdecznie.